Sponsorlu Bağlantılar


Reza Zarrab’ın Mal Varlığı Dudak Uçuklatıyor

Reza Zarrab mal varlığıEbru Gündeş’in eşi ,Reza Zarrab operasyon kapsamında göz altına alınınca üstüne kayıtlı olan mal varlığına bir bir el konuluyor.

29 yaşındaki Zarrab Aile Kuyumculuk ve petrol ticaretiyle uğraşıyor. İçinde 6 farklı şirket barındıran Royal Denizcilik şirketinin sahibi…

Milliyet gazetesinin haberine göre Zarrab’ın gözaltına alınmadan önce el konulan mal varlıkları arasında sahibi olduğu Royal Holding’e bağlı Are Havacılık Şirketi de bulunuyor.

Zarrab şirket bünyesinde geçtiğimiz yıl eşi Ebru Gündeş’e 12 milyon dolar değerinde uçak satın almıştı.

İstanbul 18. Sulh Mahkemesi’nin aldığı karar gereği el konulanlar arasında bu şirket üzerine kayıtlı Challenger 300 tipi özel jet var. Are Havacılık’ın operasyon yetkisinin bulunmaması nedeniyle işletmesi MNG Jet tarafından gerçekleştiriliyordu.

Uçağın fiyatının uçuş saatine bağlı olarak 12 ila 16 milyon dolar arasında olduğu belirtiliyor. Challenger 300’ün liste satış fiyatı ise 24 milyon dolar.

Daha önce basına yansıyan haberle göre Zerrab’ın bilien mal varlıkları şunlardı..
-Kanlıca’da yaklaşık 26 milyon değerinde ikiz yalı
-Gökdelen Sapphire’de yaklaşık 4 milyon liralık daire
-1 milyon 850 bin liralık yazlık

Reza Zarrab, Ebru Gündeş’e nikah hediyesi olarak 520 bin liralık BMW 7.60 aldı… ‘EBR’ harflerini taşıyan plaka için de 50 bin doları gözden çıkardı…

Hatta rüşvet operasyonundan önceki gün bir müzayedeye katılmış, Nazmi Ziya’nın ‘Sanatçının Evi’ isimli tablosunu 1 milyon 50 bin liraya satın almıştı. Bu tabloya da el konulduğu iddia ediliyor.

Öte yandan el koyma kapsamında Zarrab’ın safkan İngiliz yarış atı ‘El Ganador’ da listeye alındı.İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşan 3 yaşındaki safkan İngiliz yarış atı El Ganador’un 182 bin TL kazancı bulunuyor.

Zarrab’ın ‘Dutty Free’ isimli 5 yaşındaki atına ise eşi Ebru Gündeş Sarraf adına kayıtlı olduğu için el konulamadı.

Reza Zarrab mal varlığı,Reza Zarrab atları,Ebru Gündeşin kocasının mal varlığı,Reza Zarrab evleri,Reza Zarrab ne iş yapıyor

Yorumlar

İsim Gerekli:

Yorumunuz Gerekli: